איך אוכל להגיע להון עצמי כדי לקנות דירה?

זוג צעיר? אין לכם עדיין דירה שלכם? כבר שנים מחפשים לקנות דירה אבל מצב המחירים רק מחמיר? הפוסט הבא יעזור לכם להתקדם הלאה ולהגיע בסופו של דבר לרכוש דירה.

לקראת השנה החדשה העומדת בפתחנו, זה הזמן לחשב מסלול מחדש. לתכנן את ההתנהלות של השנה החדשה מבחינה כלכלית. בפרט אם אתם רוצים לשים כסף בצד כדי להתחיל לרקום את תוכנית הדירה שלכם. 

איך מתחילים לצעוד לכיוון החיסכון?

קודם כל מודעות!

ראשית יודעים מה קורה בחשבון הבנק שלכם! הכינו רשימה מסודרת ומאורגנת של כל ההכנסות שיש לכם. סיימתם? הלאה. כעת ערכו רשימה של ההוצאות שלכם מדי חודש. כאן אתם נדרשים להרבה סבלנות וכנות. אל תפספסו שום פרט. ארנונה, חשמל, מים, גז, דלק, ביטוחים, מזון, רשמו את ההוצאות של הילדים שלכם, חוגים, קורסים, בגדים, משחקים וכו'. אל תשכחו את הבילויים שאתם מפרגנים לעצמכם מדי פעם. זהו, סיימתם? עברו על הרשימה והוסיפו פרטים ששכחתם. 

כעת, סכמו בסוף כל רשימה את הסכום שיצא. השוו בין 2 הרשימות. האם יש איזון ביניהן? האם אתם צורכים פחות ממה שאתם מכניסים? נקווה שכן. בכל אופן, המצב האידיאלי הוא שמאזן ההוצאות נמוך מההכנסות. כך שאתם אמורים לסגור חודש עם פלוס בחשבון שלכם. מה קורה אם המצב הוא לא בדיוק כזה? 

מוסיפים עבודה מהצד!

בכל מקרה, גם אם אתם כן מסודרים ומכניסים יותר, אם אתם רוצים לשים כסף בצד זה המקום להוסיף עבודה מהצד. חפשו עבודה צדדית המתאימה לכם. עבודה שלא תעזבו אותה אחרי כמה ימים. משהו שתוכלו לעמוד בו לאורך זמן. 

מה קורה עם ההלוואות שלכם? 

אם יש לכם הלוואות, זה המקום לסגור אותן ולצמצם כמה שאפשר. אם יש לכם מספר הלוואות, חבל שתשלמו עליהן ריביות והצמדות בצורה נפרדת. נסו לשלב אותן להלוואה אחת גדולה. אז קדימה, הוציאו את דו"חות יתרות ההלוואות שלכם ובדקו את מצבם.

ביטוחים! 

לכל אחד מאיתנו יש את הביטחונות שלו. ביטוח חיים, מבנה, רכב וכו'. שימו לב, לפעמים יתכן כי יש לכם ביטוחים כפולים או שקניתם מוצרי ביטוח מחברות ביטוח יקרות ואתם סתם משלמים הרבה כסף לחינם. קחו סוכן ביטוחים שיעשה לכם את העבודה. הוא יקח על עצמו את התיק שלכם. הוא יבדוק היכן אתם יכולים לחסוך או לצמצם את העלויות שלכם בתחום הביטוחים. 

רוצים להגיע לקנות דירה? מעוניינים לקבל עוד מידע על ההון העצמי שאתם צריכים לגייס?

אנו במפתח למשכנתאות יבנה כאן בשבילכם. צוות המומחים שלנו ידאגו לכם לכל מה שתרצו רק לדעת. אנו נלווה  אתכם לאורך כל הדרך עד תצליחו לחסוך את הכסף להון עצמי ותוכלו לרכוש את הדירה המיוחלת. 

אני רוצה לשריין פגישה עם יועץ משכנתאות מקצועי מטעם חברת המפתח למשכנתאות יבנה.