איך תדעו האם משתלם ללוות כסף מקרן השתלמות? הכתבה הבאה תתן לכם את כל התשובות!

כל מי שיש לו קרן השתלמות יודע כי מדובר במוצר מבוקש ושימושי במיוחד. צבירת הכסף שנעשית על ידי תוספת מהמעביד גורמת לקופה לגדול ולצמוח משנה לשנה. אנשים משפצים בעזרת קרן השתלמות את הבית שלהם. מחתנים ילדים ו… לפעמים גם לוקחים משכנתא. כאשר אנשים עומדים לקחת משכנתא, ויש להם קרן השתלמות, הם עומדים לפני התלבטות לא פשוטה. מצד אחד, הם יכולים ללוות כסף מהקרן וכך להקטין את גובה המשכנתא. למשכנתא יש ריביות יקרות וככל שהסכום שלה גבוה יותר והתקופה היא לטווח ארוך יותר, הריביות תהיינה יקרות גם הן. הבנק לא אוהב לקחת סיכונים. לכן, לקוח שלא מספיק מבוסס כלכלית לא יקבל משכנתא אטרקטיבית.

אם יש לכם קרן השתלמות  אתם יכולים בקלות ללוות ממנה כסף וכך לצמצם את המשכנתא. האם זה כדאי? למה לא כולם עושים את זה? בשורות הבאות תמצאו את התשובות לשאלות.

למה כדאי לקחת הלוואה מקרן השתלמות?

כל אחד שלוקח הלוואות יודע כי הפרט החשוב ביותר יהיה, כמה ריבית משלמים. הבנקים הם חנות לממכר כסף ומוכרים את הכסף שלהם עבור ריבית. אבל, קרן השתלמות לא עובדת ממש כך. היא מנוהלת בגוף השקעות. ולכן, בבנק אתם לא תוכלו לקבל את הריביות הנמוכות שתקבלו בקרן השתלמות. קרן השתלמות מאפשרת לכם הלוואה של ריבית פריים מינוס עד מקסימום פריים פלוס חצי. שום בנק לא יתן לכם היום הלוואה עם ריביות כאלו. אולי מסלול אחד כן. אבל לא משכנתא שלימה. למה? מכיוון שלקרן ההשתלמות יש אינטרס שאתם תמשיכו להפקיד בה והיא גם תישא רווחים. לבנק אין שום עניין להציע לכם ריביות מינימליות.

בסופו של דבר, בהלוואה מקרן השתלמות אתם משלמים ריבית נמוכה. ואתם גם לא מפסידים מהצבירה. מכיוון שלויתם ולא פדיתם את הכסף סופית, הכסף שלוויתם ממשיך לצבור את התשואה שלו כך שאין לכם באמת מה להפסיד.

מתי לא כדאי לקחת הלוואה מקרן השתלמות?

אז זהו. שהחיים הם לא שחור לבן. לא תמיד יש לכם אפשרות לשלם את מה שמשתלם. בהלוואה מקרן השתלמות אתם צריכים להתחייב לשלם את הכסף חזרה תוך 7 שנים. אם אתם מלווים סכום כסף גבוה, קחו בחשבון שיש לכם במקביל לשלם גם את המשכנתא, כך שההחזר החודשי שלכם ב 7 שנים הקרובות עתיד להיות גבוה במיוחד. אם אין לכם אפשרות לשלם אותו, לא תוכלו להתחייב על כך. כמו כן, אתם עדיין מלווים מההשקעה. קרן השתלמות זו השקעה לכל דבר. אם ההשקעה לא תצליח, אתם לוויתם ממנה. אתם תישארו קרחים מכל הכיוונים. תדרשו להחזיר את הכסף לקופה, תפסידו את התשואה ומה עשיתם? אבל בדרך כלל  זה לא קורה…

מה עושים? מתי שווה לעשות מה? חברת המפתח למשכנתאות יבנה תשמח לעזור לכם עם כל השאלות. אנו נותנים מענה מושלם של ליווי צמוד לאורך כל הדרך על למשכנתא שלכם. הקליקו כעת לפגישת ייעוץ ראשונית חינם עם יועץ משכנתאות מנוסה.