איך תדעו מתי הזמן לקחת את המשכנתא? כל התשובות!

מתכוננים לקנות דירה? רוצים להתחיל עם הפרויקט הזה? איך תדעו מתי לעשות את הצעד הזה? מתי הזמן הנכון לקחת משכנתא? המומחים של חברת המפתח למשכנתאות אשקלון עונים. על כל שאלה נוספת אתם מוזמנים לשלוח תגובה.

מהו גובה ההון העצמי הקיים ברשותכם?

לפי שקונים מוצר כלשהו, צריך לבדוק שיש את הכסף לשלם עליו. כאשר מדובר ברכישת דירה, מוצר יקר מאוד ואולי היקר ביותר, חייבים לוודא שאכן פונים לרכישה עם הכסף המיועד לכך. אל תיבהלו, אתם לא צריכים מיליון ש"ח. זה בסדר לבנות על משכנתא מהבנק. אבל, אתם חייבים לדעת שהבנק לא נותן לקחת משכנתא אם אין לכם מראש הון עצמי משלכם.

אז לפני שאתם מתחילים במרוץ לחפש את הדירה המיוחלת, כדאי לבדוק כמה כסף יש לכם. כך תדעו על איזה כיוון של מחירים אתם הולכים. למה זה כל כך חשוב? כי אם יש לכם כסף כדי לקנות דירה גדולה בפריפריה, אם אתם רוצים דירה בתל אביב, אתם עוד צריכים לחסוך הרבה מאוד כסף. השיקול שלכם יהיה האם לוותר על כך וכן להתפשר על דירה במקום פחות מרכזי, או להמתין מספר שנים. 

מהו גובה ההון העצמי הנדרש ברכישת דירה?

בנק ישראל הוא זה שקבע כמה כסף הבנקים יוכלו לאשר למשכנתאות. כל הבנקים כפופים לרגולציה של בנק ישראל.

על הלוואה לדירה ראשונה, אתם זכאיים לקבל עד 75% מימון מהבנק. זאת אומרת, אתם נדרשים לגייס 25% הון עצמי. אם הדירה עולה מיליון, אתם צריכים להביא 250,000 ש"ח בכוחות עצמכם.

אם יש לכם כבר דירה אבל אתם רוצים לשפר את הדיור שלכם, הבנק יאשר לכם לקבל הלוואה של 70%. את  השאר תדרשו להמציא בכוחות עצמכם.

אם אתם רוצים לקנות דירה להשקעה, הבנק יתן לכם 50% מימון ואת השאר אתם תשיגו לבד.

אם זכיתם במחיר למשתכן, הבנק מוכן לאשר לכם משכנתא של מקסימום 90% מימון. בתנאי שאתם משלמים לפחות מאה אלף ש"ח.

אתם צריכים תלושים גבוהים!

הבנק מוכן להלוות לכם כסף בתנאי שהוא מוודא שיש לכם מספיק כסף להחזיר. הוא לא רוצה לקחת על עצמו סיכונים. לכן, אתם צריכים להיות מסודרים עם עבודה מכניסה. כמה? הבנק מוכן שתחזירו מדי חודש עד ⅓ מההכנסה הפנויה שיש לכם. לכן, אם יש לכם הכנסה פנויה של 10,000 ש"ח, הבנק יסכים לכם לשלם עד 3,333 ש"ח. וכן, הבנק גם רוצה לראות שאתם מסודרים בעבודה. לכן אתם תדרשו להציג תלושים של 3 חודשים אחרונה. כך הבנק יראה שכבר מספר חודשים שאתם משתכרים במשכורת הזו וכך גם עתיד להיות לכאורה.

 

מה עוד צריך לדעת? הקליקו כעת וחברת המפתח למשכנתאות יבנה תעזור לכם להגיע ללקיחת משכנתא.