אל תמהרו לקחת הלוואה לפני שתקראו את השורות הבאות!

אם אתם כבר נשואים כמה שנים יתכן ופתאום הרגשתם צורך לקחת הלוואה. אמנם בעולם שלנו היום, מקובל מאוד לקחת הלוואה לכל דבר ועניין. אבל מקובל גם לגלגל חובות שוב ושוב בלי סוף. ואת זה אתם כנראה פחות מחפשים לעשות. לא כל אחד אוהב לגלגל חובות. ישנם כאלו שממש שונאים לעשות את זה. אם אתם כאלו, או שרק עכשיו אתם מעוניינים לקחת הלוואה, זה הזמן לקרוא את השורות הבאות. הם יעשו לכם סדר בדברים.

הבנק לא חייב לתת לכם הלוואה!

אם אתם החלטתם שאתם רוצים לקחת הלוואה, זה לא אומר שהבנק חייב לתת לכם. כל בנק יכול לסרב לתת הלוואה בכל שלב שרק ירצה. הוא לא מחויב לכם כלום. אבל, אם אתם לקוחות בנק טובים שלא מפגרים בתשלומים, אין לכם צ'קים חוזרים, העבר הבנקאי שלכם חלק ובאופן כללי אתם ממש מסודרים כלכלית, אין שום סיבה שהבנק לא יאשר לכם לקבל משכנתא.

מה עושים במקרה של סירוב ממספר בנקים?

אם פניתם לכמה בנקים לבקש הלוואה וכולם סרבו לתת לכם אותה, כנראה שהמצב הכלכלי שלכם אינו מזהיר. התפקיד שלכם כעת הוא לבדוק מה לא טוב במצב שלכם ואיך תוכלו להגיע למצב כלכלי אידיאלי ומשופר.

תוכלו לפנות לגוף כלכלי חיצוני כדי לקבל ממנו הלוואה. אבל זהו פתרון חלקי מכיוון שהלוואות חוץ בנקאיות הן יקרות מאוד ולא תמיד שווה לקחת אותן.

מה חשוב לדעת לפני שחותמים על הלוואה?

אל תתחייבו על הלוואות עם החזרים שלא תוכלו לעמוד בהם. להיפך, דאגו לשמור על כך שלא תישארו מצומצמים. שהחשבון שלכם ישאר משוחרר. לא מומלץ בכלל למצוא את עצמכם בעוד תקופה קצרה נדרשים להלוואה נוספת בעקבות ההחזרים על ההלוואה. לא כדאי להיגרר למסע הלוואות וגלגולים. זה לא בריא בכלל. 

בלי חרטות?

אם אתם רוצים במהלך תקופת ההחזרים להחזיר את כספי ההלוואה, תוכלו לעשות זאת רק אחרי 2 שנים אם ההלוואה שלכם היא למשך 7 שנים. במצב כזה תדרשו לשלם עמלות יקרות מאוד שיגרמו לכם להפסדים כלכליים. 

ונסכם במילים קצרות את מה שהזכרנו:

  1. אם אתם מתנהלים בצורה כלכלית טובה ואין לכם חריגות בבנק, בדרך כלל הבנק יאשר לכם לקבל הלוואה.
  2. גם אם מספר בנקים סירבו לתת לכם הלוואה, אתם לא תקועים, ישנן דרכים נוספות לקבל הלוואה. הן רק יקרות יותר.
  3. אל תתחייבו להחזרים חודשיים שיכולים לחנוק אתכם כלכלית ולגרום לכם לקחת הלוואות נוספות.
  4. אם אתם רוצים לפרוע את ההלוואה לפני הזמן, הבנק ידרוש מכם עמלות יקרות מאוד שייקרו את ההלוואה. לא תמיד ישתלם לכם בכלל להחזיר לפני הזמן.
  5. אל תקחו הלוואות! רק במקרים נדירים של לית ברירה…

אם אתם מחפשים משהו שיעזור לכם להבין טוב יותר את הצעדים הכלכליים שלכם ולדעת איך להמשיך הלאה, חברת המפתח למשכנתאות כאן בשבילכם.

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתא מחברת המפתח למשכנתאות יבנה שיעזור לי עם ההלוואות שלי.