אם אתם עומדים לקחת משכנתא, אתם מוזמנים לקרוא על טופס הטיולים שתדרשו להגיש לבנק!

אם כבר קיבלתם אישור עקרוני למשכנתא, שעון החול הולך ואוזל. כל רגע שלכם כעת הוא יקר יותר מתמיד. הבנק מציב לכם 24 ימים להגשת כל המסמכים הנדרשים. אם תספיקו, האישור העקרוני יהיה תקף. אם לעומת זאת תתעכבו עם אחת הדרישות ותאחרו את התאריך, יפוג לו התוקף של האישור ותצטרכו שוב לבקש אותו.

גם אם עדיין לא קיבלתם אישור עקרוני, כדאי לכם לדעת מה יידרש מכם ברגע שתקבלו אותו. כך תהיו ערוכים בהתאם ולא תלחצו מסל הדרישות.

 

טופס טיולים, מה זה?

טופס טיולים הוא לא מתוק וססגוני כמו שהוא מצטלצל. הוא קצת כבד ודורש אחריות אבל בסופו של דבר הוא זה שיאפשר לכם לקבל את המשכנתא המיוחלת. כך שמצד שני הוא אכן נחמד וחיובי.

בטופס טיולים תקבלו רשימה של כל מה שאתם צריכים לבצע תוך 24 ימים מיום קבלת האישור העקרוני. את המשימות תדרשו להשלים עד הסוף ללא שום התגמשות. אם לדוגמה תתעכבו עם הגשת מסמך אחד, כל שאר המסמכים שכן הגשתם בזמן לא יעזרו לכם. אתם צריכים שהכול כולל הכול יהיה תקין, קביל ובזמן.

מה נכלל בטופס הטיולים?

רשם המשכונות

הבנק דורש מכם לרשום את הנכס ברשם המשכונות. בדרך כלל הבנק יעשה את זה ואתם תשלמו על השירות.

אישור על תשלום ראשוני:

אם אתם קונים דירה מקבלן, חלק מההון העצמי תדרשו לשלם כבר בהתחלה. בדרך כלל 10% מעלות הנכס. הבנק דורש מכם להגיש מסמך המעיד על כך שאכן שילמתם כבר את הכסף.

כמו כן, תדרשו  להציג מסמך עליו חתום נוטריון וכן חתימה אישית שלכם.

בדירת יד שניה:

הבנק ידרוש מכם להביא שמאי מקרקעין לדירה שיאריך את הנכס. השמאי צריך להיות מוסמך על ידי הבנק המלווה. אם השמאי יקבע מחיר נמוך יותר מהמחיר הרשום בחוזה, הבנק יסכים לתת לכם הלוואה על פי הסכום שהעריך השמאי ולא לפי המחיר שאכן סוכם. כך שתקבלו פחות אחוזי מימון ממה שחשבתם.

פוליסות ביטוח:

כחלק מהתהליך הבנק ידרוש מכם לבצע בטחונות. למה? הבנק מעוניין לבטח את עצמו שבכל מקרה שלא יהיה, מישהו ישלם לו את ההלוואה שלקחתם. שלא יקרה מצב שהלווים לא יכולים לשלם את המשכנתא והבנק נשאר נקי מהכסף שלווה. מה עושים? ביטוחים. כל לווה נדרש לבטח את הבית הנרכש כדי שאם יקרה משהו לבית, שריפה, סופה או כל מקרה אחר שגורם לנזק משמעותי לדירה, הביטוח ישלם את הכסף הנדרש לשיקום הבית. כך הלווים יוכלו להמשיך לגור בדירה ולשלם את ההחזר החודשי ללא טרדות.

כמו כן, תדרשו לרכוש פוליסת ביטוח חיים. הפוליסה נועדה לבטח את הבנק שאם חלילה יקרה משהו לאחד הלווים והוא לא יוכל לעבוד או שילך לעולמו  בצעירותו, הביטוח ישלם את שארית המשכנתא עד תומה. כך האלמן/ה לא י/תצטרך לשלם את הכסף שאין לה/ו. והבנק יקבל את שלו.

דירה ראשונה:

אם אתם לוקחים הלוואה מהבנק על יותר מ 50% מימון, הבנק מוכן לתת לכם אותם רק בתנאי שזו דירתכם הראשונה. תדרשו לחתום על מסמך המצהיר שאין לכם ולא הייתה לכם מעולם דירה בבעלותכם. 

רוצים לדעת עוד? מחפשים מישהו שיעזור לכם בכל התהליך? אנו במפתח למשכנתאות יבנה מזמינים אתכם למשרדנו. אצלנו תקבלו שירות אדיב, אמין ומקצועי בכל הנוגע למשכנתא שלכם. 

אני רוצה לפגוש יועץ משכנתאות שילווה אותי לאורך כל תהליך לקיחת המשכנתא.