גם אתם אוהבים להשקיע בפרט בנדל"ן ונכסים?

המצב של מחירי הדיור בישראל מחריף מיום ליום. כולם מרגישים את המתח באוויר, עד מתי יעלו המחירים, מי יעשה לזה סוף, ועוד אנשים ממשיכים לקנות ולקנות, למכור ולהשקיע. עד איזה גובה המשכנתא עוד תטפס?! השאלה עומדת תלויה באוויר וממתינה לתגובה מעשית. בכתבה הבאה נספר לכם איך המדינה רוצה לשנות את המצב ולהוריד את מחירי הדיור המופקעים.

מהיום המשקיעים לא יכולים למשכן את הבית שלהם כדי לקנות דירה להשקעה!

זהו, נגמר העידן הזה של להשקיע בנדל"ן על ידי משכון דירה. אתם לא יכולים למשכן את הבית שלכם ועל חשבונו להביא הון עצמי לדירה להשקעה. נסתם לו הגולל של הסיפורים הללו. אם אתם רוצים להשקיע, בבקשה, תעבדו קשה ותשיגו את הכסף. הבנק לא מוכן לעזור לכם עם השטיקים האלו. 

יותר מזה, מדינת ישראל ובנק ישראל שניהם יחד יצאו במגמה אחת, להוריד את אחוזי המשקיעים בדירות. אם רוצים שמחירי הדירות יפסיקו לעלות, צריך לעצור את העליה המסחררת ברכישות. רק ככה זה יעבוד.

מתי כן תוכלו להשקיע ולמשכן את הבית שלכם?

אם אתם הורים מסורים ואין לכם כסף מזומן לתת לילד שלכם. המדינה מכירה בזה ושמחה שתעזרו לילדים שלכם. בפרט ברכישת דירה ראשונה. לכן, אם תרצו לתת לילדים שלכם כסף, את זה המדינה לא תמנע מכם. כן תוכלו למשכן את הבית שלכם כדי לעזור לילדכם לקנות דירה. או אפילו כדי לעזור לו לממן את הוצאות החתונה והנישואין. אבל רק לצורך זה. 

האם יש למדינה אפשרות לאכוף את זה?

ואם כן תחליטו למשכן את הבית שלכם ולהשקיע, המדינה יכולה למנוע מכם לעשות את זה? לא ממש. אם תדעו איך לעשות את זה, למדינה לא תהיה שום אפשרות להתקיף אתכם. אם למשל תמשכנו את הבית שלכם ותקנו דירה על שם אחד הילדים שלכם אבל בתכל'ס הדירה תהיה שלכם, לבנק ישראל אין איך לתפוס אתכם. גם אם הוא מגלה את התרמית. אין לו איך להוכיח אתכם. כך שכן נותר לכם פתח מילוט מהחוק הזה.

אם אנחנו מדברים על הבנקים, האם הלוואה מהבנק זולה יותר מהלוואה חוץ בנקאית?

 אם אתם כן רוצים להשקיע בדירה ואין לכם מספיק כסף נזיל לצורך העניין, תוכלו לקחת הלוואה. ההבדלים בין הבנקים לבין גופים חוץ בנקאיים יכולים להיות משמעותיים מאוד. אם היום המצב בבנקים הוא שריבית ממוצעת היא 2.5%-3%, המצב בגופים החוץ בנקאיים הוא מחפיר. ריבית יכולה לעלות גם 7% ואפילו 8%!  לכן, כדאי לכם לעשות כל מאמץ כדי להצליח להוציא הלוואה מהבנק ולא מגוף חוץ בנקאי. זה יכול לעלות לכם במאות אלפי שקלים! 

שימו לב לעניין הריביות, אם יש לכם הלוואה חוץ בנקאית, תוכלו למחזר אותה להלוואה זולה יותר באחד הבנקים. וכמובן שאם יש לכם הלוואה ישנה שבה קיבלתם ריביות יקרות, תוכלו גם לבצע מחזור משכנתא ולהרוויח את ההפרש המשמעותי. בדרך כלל במחזור משכנתא חוסכים בין עשרות למאות שקלים. תלוי בגובה סכום המשכנתא שנשאר לכם לשלם.

אנו בחברת המפתח למשכנתאות יבנה כאן בשבילכם זמינים לאורך כל שעות היום על כל שאלה או בקשת עזרה. אנו נשמח לתת לכם שירות אדיב, מקצועי ואכפתי. כאשר אנו שמים דגש במיוחד על החיסכון שלכם לטווח הקרוב והרחוק.

השאירו פרטים לשריון פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות עם יועץ משכנתאות מנוסה מחברת המפתח למשכנתאות יבנה.