האם המדינה תוריד את מחירי הדיור בארץ?

אחת הבעיות הכלכליות המרכזיות אצלנו בישראל היא, מצב מחירי הדיור. מיום ליום המחירים רק מטפסים ועולים ואין מי שמצליח לעצור את הגלגל. המדינה ניסתה בכה ובכה, הגבילה משקיעים וכו', אבל בתכל'ס, המצב לא השתפר. להיפך הוא רק מחמיר. מה שקורה כתוצאה מכך, המשכנתאות יקרות וגבוהות, ואם בעבר משכנתא הייתה מושג נדיר לעניים, היום היא מושא למטרה. מי לא חושק לקנות לעצמו דירה. כמובן גם שאין השוואה בין המשכנתאות שנלקחו בעבר למשכנתאות של היום. פעם משכנתא הייתה בגובה של עשרות אלפי שקלים ומקסימום עד למאות הנמוכים היום המשכנתא הממוצעת היא בגובה של קרוב למיליון ש"ח. וזה לא בגלל שאנשים יותר עשירים היום.

מכירים את המצב מבפנים? ⅔ מהאוכלוסייה הישראלית מחפשת לקנות דירה!

רוב אזרחי המדינה חותרים להגיע לדירה משל עצמם. אבל זה לא כך בכל העולם. רק הישראליים כל כך רוצים להרגיש שיש להם קרקע בטוחה משל עצמם. ברוב העולם אנשים גרים בשכירות ברוגע ובשלווה ולא חולמים לשנות את המצב. גם עשירים. שם דירה קנויה לא מראה על יציבות. 

לנו, לישראלים, יש מן צורך פנימי להרגיש מחוברים לבית שלנו, לישראל. אנחנו גם מוכנים לשלם על כך. גם אם נגלה שלגור בשכירות זה זול יותר, לא נוותר על תחושת החיבור לבית שלנו הפרטי. 

יתכן גם שמדובר בלחץ וסחף חברתי. מקובל אצלנו לקנות דירה לכל זוג. אז מי רוצה להיות חריג בעסק?!

אז איך אומרים, על דברים טובים משלמים מחירים יקר. בחירה שלנו. בסופו של דבר אנחנו אלו שגרמנו לכך שגם במקומות זולים יותר ופחות נשחקים, המחירים יקרים, מכיוון שאם יש ביקוש, המחירים רק עולים ועולים.

מה הביקוש לרכישת נכס נובע ממחירי שכירות גבוהים?

בישראל אין הרבה אופציות לשכירות. מכיון שכמעט ואין ביקוש אליו. בעולם כולו דווקא אנשים כן גרים בשכירות ולכן קל יותר למצוא דירות מוצלחות ונאות המוצאות לשכירות ולא למכירה. מחירי השכירות הם לא דווקא יקרים ולא הם אלו שמשפיעים על מחירי הדירות.

המצב רק מחמיר, המחירים רק עולים!

בנק ישראל ניסה לשנות ולשפר את המצב אבל כל פעולה רק הרעה את המצב. אם אנשים שרוצים למכור את הבית שלהם יודעים שבכל מקרה, גם אם הם יעלו את המחיר, עדיין יהיו קופצים על הדירה, למה שלא יעלו את המחיר?! וזה מה שהם אכן עושים.

מחפשים לשלם פחות? רוצים לחסוך כסף? זה עדיין אפשרי! חברת המפתח למשכנתאות יבנה כאן כדי לעזור לכם במצב הקיים. גם אם המחירים יקרים, עדיין ניתן לחסוך במשכנתא. כי בסופו של דבר, את ההחזר החודשי אתם הולכים להרגיש ולשלם מדי חודש בחודשו. כך שאתם ודאי רוצים לדעת שאתם משלמים כמה שפחות. עד כמה שניתן. המומחים שלנו כבר עזרו להרבה לקוחות מרוצים לעשות את זה! לכם נשאר רק ליצור איתם קשר.