חדשות מסעירות! תוכנית מחיר מטרה פורשת כנפיה עם בשורות חדשות! מה שרציתם לדעת על תוכנית מחיר מטרה

מהי תוכנית מחיר מטרה? מי זכאי לה? באילו ערים תוכלו לקנות את הדירות? כמה הנחה תקבלו במסגרת התוכנית? מי הוא זה העמל עבורנו, עבור התוכנית המדוברת? למי מיועדת התוכנית המסבסדת את הדירות? כל החדשות בפוסט שלפניכם!

בעבר הכרנו את תוכנית מחיר למשתכן שסייעה לאלפי משפחות בארץ לקנות דירה בצורה הגיונית. לא כל אחד זכה בהגרלה. עדיין נותרו עוד כמה אלפי תושבים שעדיין ממתינים לחסדם של משרד הבינוי והשיכון או לטוב ליבה של המדינה. כמה זמן אפשר לגור בשכירות ולפרנס את השוכרים? מי רוצה למצוא את עצמו מושלך מהדירה רק בגלל שהחודש הזה אין לו כסף לשלם? כולנו רוצים למצוא את עצמנו יחד עם ילדינו מסודרים עם דירה ומשכנתא הגיונית. התוכנית מחיר למשתכן פותחת פתח לרצון הזה. 

תוכנית מחיר מטרה, מהי?

תוכנית מטרה מציעה לאזרחי ישראל שאין להם עדיין ברשותם דירה לקנות דירה עם הנחה של 20% מערכה האמיתי של הדירה. אבל בתנאי שההנחה תהיה על סכום של עד 300,000 ש"ח. לדוגמה, אם אתם קונים דירה העולה מיליון ש"ח, תשלמו רק 800,000 ש"ח. אבל אם הדירה עולה 2 מיליון ש"ח, תשלמו 1.7 מיליון ולא 1.6 מיליון. מכיוון שההנחה מוגבלת ל 300,000 ש"ח. 

באילו מקומות ניתן לקבל את ההנחה?

לא ממש בכל מקום. המדינה רוצה במסגרת התוכנית לעודד הגירה לאזורים חלשים יותר ולגרום להם להתפתח ולהתרחב. ככל שכמות האנשים שעוברים לשם תגדל, המקום יתיישב ויהיה מרכזי ומבוקש יותר. לכן, עיר בה המחיר למטר עולה על סכום של 20,000 ש"ח (כמו ירושלים) לא תהיה זכאית להנחות. רק עיר בה המחיר למטר נמוך מ 20,000 ש"ח או שהיא מדורגת במקום של עד 4  תהיה מחושבת בתוכנית. בסופו של דבר מדובר בעיקר בערי הפריפריות ובישובים.

כמה יעלו הדירות?

משרד הבינוי והשיכון קבע כי ערך הדירות יקבעו על ידי שמאי מקרקעין. אחרי שהשמאי יקבע את ערך הדירות, יורידו מהמחיר 20% הנחה. כפוף ל 300,000 ש"ח.

מה עוד תקבלו במסגרת התוכנית? כן. לפעמים מתנות מגיעות בצרורות. איך אומרים, אם כבר אז כבר. אם כבר זכיתם במחיר מטרה ואתם מתכוננים לקנות דירה באחת מערי הפיתוח, תקבלו מהמדינה מענק כספי על סך 40,000 ש"ח. אז משתלם לזכות בתוכנית, לא?

רוצים כבר למצוא את עצמכם מסודרים עם דירה? כמעט מיואשים?

מצאתם את הכתובת. חברת המפתח למשכנתאות יבנה כאן בדיוק לשם כך. צוות היועצים שלנו מנוסים מזה עשרות שנים במתן ייעוץ, ליווי ועזרה בכל תחום המשכנתאות. אנו מתמחים בעזרה בגיוס משאבים להון עצמי, בבניית תמהילי משכנתא בצורה מותאמת באופן אישי וכל מה שקשור לדירה שלכם.

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתאות מקצועי מחברת המפתח למשכנתאות שיעזור לי לקנות דירה בצורה הטובה ביותר שיש!