כיצד תוזילו את המשכנתא שלכם?

איך תקחו משכנתא זולה וחסכונית? ובכלל, מה יוריד את הריבית שתקבלו? את הכתבה הבאה יקרא כל מי שרוצה לקבל משכנתא עם תנאים אטרקטיביים וכדאיים. המשיכו אתנו!

מה מצב הדירות בישראל?

נושא הדירות בישראל אצל רבים מאיתנו יהיה נושא רגיש וכאוב. כולם רוצים ושואפים להגיע לדירה משל עצמם. כולם מייחלים ליום הזה בו תהיה להם דירה משל עצמם. ישנם כאלו שהחלום הזה הזה הינו בגדר חלום והם לא חושבים שיגיע יום והוא יתממש. ויהיו כאלו שיחתרו למטרה הזו בכל תוקף ומחיר. יהיה מה שיהיה. מה שבטוח זה,  שהמצב האבסורדי בו כולם שואפים לקנות דירה, גרם לעליה הדרמטית בביקוש לדירות ולעליית המחירים. כמובן שבעקבות כך יותר ויותר אנשים לוקחים משכנתא מהבנק עם אחוזי מימון גבוהים יותר ועם סכומים גדולים.

לא תאמינו אבל ממוצע המשכנתאות בארץ עומד היום על קרוב למיליון ש"ח! אנשים קונים לעצמם דירו גדולות בלי קשר לכסף שיש להם בכיס. הצורך היום לדירות גדולות ובמקומות מרכזיים הולך וגובר ואנשים גם לא יודעים לשלוט בעצמם ולרסן את הרצונות וההשגות.

מה תעשו כדי לקבל משכנתא טובה?

  1. נשמע מוזר ואולי רשמי מדי, אבל למשכנתא צריך להתכונן. כן. ממש כך. לפני שתקחו משכנתא, זה הזמן להוסיף עבודה צדדית. לדחות צרכים שונים שיגרמו לכם לקחת הלוואות. במילים פשוטות, לדאוג לרושם חיובי בבנק. 
  2. קחו אחוזי מימון נמוכים ככל שתוכלו. לבנק יש שיטה כיצד הוא קובע את הריביות של הלקוחות שלו בבנק. ככל שלקוח הוא מסוכן יותר, התנאים שהוא יקבל יהיה טובים פחות. ולהיפך. כאשר לקוח מדורג  בדרגת סיכון נמוכה והוא בטוח לבנק, הבנק ישמח לתת לו תנאים טובים ומשתלמים. כי הוא רוצה את הלקוח הזה.

כיצס מדרג אתכם הבנק? אם אתם לוקחים עד 45% מימון, אתם  מדורגים בדרגת סיכון הנמוכה ביותר. אם תקחו 45%-60% אתם מסומנים כבינוניים. הבנק יתן לכם תנאים טובים ברמה אמצעית. אם תקחו מהבנק 60%-75%, הבנק יסכן אתם במקום הגבוה והמסוכן ביותר. תקבלו ריביות יקרות מכיוון שהלוואה הזו מסוכנת לבנק.

תוכלו לבקש הנחה על דמי פתיחת תיק משכנתא:

כאשר ניגשים לבנק כדי להוציא משכנתא, הבנק דורש תשלום עבור פתיחת תיק בגובה של 0.25% מסכום המשכנתא. תוכלו לקבל הנחה של 50%. ואם תדעו איך מתמקחים טוב עם הבנק, תוכלו גם להגיע לפתיחת יק חינמית. זה רק עניין של ביטחון בעמדה שלכם.

מתי כדאי לפנות לבנק לבקשה למשכנתא?

הקדימו את המאוחר ופנו לבנק כבר 3 חודשים לפני שאתם צריכים את  הכסף. כך תוכלו לעבור בין הבנקים השונים, להשוות מחירים ולהכיר את התנהלותם של הבנקים מקרוב. כאשר מתחילים עם הסיפור הזה מוקדם, תרוויחו גם שתוכלו להספיק להתמקח עם הבנק. כאשר לקוח מגיע לבנק ברגע האחרון, הבנק יצליח לדחוף לו הצעת מחיר יקרה לכיס מבלי שהלקוח ישים לב לכך. וגם אם הוא כן מבין, אין לו הרבה ברירות מכיוון שהוא חייב את ההלוואה בדחיפות מירבית. הבנק מכיר ומריח את הלחץ ומנצל את ההזדמנות. אל תהיו שפן הנסיונות של הבנק. הקדימו אותו בחכמה. כך תוכלו להתמקח עם הבנקים ולהוזיל בריביות המשכנתא. 

רוצים שיעזרו לכם עם המשכנתא שלכם? מעוניינים לקבל שירות מקצועי? אנו במפתח למשכנתאות יבנה כאן במיוחד בשבילכם. צוות המומחים שלנו כבר ליוו אלפי לקוחות מרוצים למשכנתא המנצחת. 

נא שריינו עבורי פגישת ייעוץ ראשונית בימים הקרובים עם יועץ משכנתאות מנוסה מחברת המפתח למשכנתאות יבנה.