כיצד תוכלו להתמקח עם הבנק על ריביות משכנתא זולות יותר?

עומדים לפני לקיחת משכנתא? רוצים לקבל את המשכנתא הזולה והחסכונית ביותר? הכתבה הבאה מיועדת לכם. בהנאה.

כאשר תיגשו לבנק לקחת משכנתא, פקיד הבנק יציג לפניכם מגוון אפשרויות לבניית תמהיל משכנתא. לפני שאתם בוחרים בתמהיל המתאים לכם, אתם מוכרחים לדעת את שעומד לפניכם. הבנקים לא מדורשי טובתכם. 

הבנק מהווה חנות לממכר כסף. הוא מוכר את הכסף ומעוניין לקבל  על כך כמה שיותר. כאשר תפנו לפקיד הבנק אתם מוכרחים לדעת שהבנק מנסה להוציא ממכם הכי הרבה כסף שניתן. יועץ משכנתאות מומחה יוכל לעזור לכם לבנות תמהיל משכנתא מתאים לצרכים שלכם עם ריביות זולות. 

אבל שימו לב, לא תתמקדו רק בריביות, תמהיל המשכנתא הוא דבר חשוב יותר. רבים טועים וחושבים כי העיקר כאן זה להוציא ריביות נמוכות. הם משקיעים בכך אנרגיות ומאמץ, מתמקחים עם הבנקים בלי סוף. אבל את העיקר שוכחים! המרכיב המשמעותי ביותר במשכנתא, זהו תמהיל המשכנתא שלכם. ככל שיתאים יותר לצרכים שלכם ולנתוני החיים האישיים שלכם, המשכנתא תהיה נוחה ולא תכביד בפועל על ההתנהלות היומיומית הכלכלית שלכם. 

אז כיצד בונים תמהיל משכנתא חסכוני ומותאם? כמה ניתן להוריד בריביות? עד כמה כדאי להתמקח על הבנק? 

איך מתנהלים מול הבנק להוזלת ריביות המשכנתא?

 1. זוכרים שהמטרה העיקרית של הבנק היא, להרוויח ממכם כמה שיותר כסף. אז מה אפשר לעשות? הבנק רוצה למכור לכם את המשכנתא בהרבה כסף, אבל הוא גם לא מעוניין לפספס אתכם. אם הבנק יודע שקיבלתם הצעת מחיר מבנק אחר, הוא יעשה הכל כדי שתבחרו דווקא בו.  הוא גם יסכים להוריד בעלויות והעיקר לא להפסיד אתכם. לכן, אתם צריכים להגיע לבנק ערוכים מראש. אתם חייבים להכיר את השטח לפני כן. לא  מספיק להגיע לבנק ולטעון "הציעו לי בבנק הסמוך מחיר זול יותר". צריך לדעת איך לעשות את זה.

 1. הכנה מוקדמת. אם אתם התחייבתם למוכר הנכס לשלם את הכסף בתאריך מסוים, כדאי לכם להתכונן עוד קודם. 3-4 חודשים יספיקו בוודאי לכל התהליך. אז תתחילו להיפגש עם הבנקים השונים ולהשוות מחירים.             
  למה זה קשור? כאשר הבנק פוגש לקוחות לחוצים שחייבים לקבל משכנתא בדחיפות ובמהירות, הוא מבין מיד עם מי יש לו עסק. הוא יציע ריביות יקרות וידע שאתם תקחו את ההצעה כי אתם ממהרים. לכן, כאשר תגשו לבנק מוקדם, הבנק לא ישמח מזה, לכן, אל תראו לו שאתם מדברים על הריביות. תתעסקו עם מסלולי המשכנתא. למדו לעומק את כל המסלולים ומשמעותם. עד שתוכלו כבר לתכנן בראש את תמהיל המשכנתא שלכם.
  כ 4 שבועות לפני שאתם כבר רוצים להוציא את המשכנתא, התחילו לדבר על העיקר. גובה הריבית. כאשר הבנק יציע לכם הצעת מחיר, רשמו אותו ושמרו היטב. כך תעברו בין הבנקים עד שתקבלו את ההצעה האטרקטיבית ביותר.

 1. לא כאן המקום לעצלות. גשו למגוון של בנקים, קבלו הצעות שונות. ככל שתפנו ליותר בנקים, החומר שלכם יהיה טוב יותר.

חודש לפני קבלת המשכנתא. עם מה חשוב להיערך?

 1. הכירו היטב  את המסלולים. חשוב שתבדילו בין המסלולים השונים, בריביות ובתנאים. 
 2. תכננו לעצמכם תמהיל משכנתא משוער. כמה תרצו להצמיד למדד, או להשאיר בריבית קבועה וכו'.
 3. לאחר שקיבלתם הצעות ממגוון בנקים, כנראה שאתם כבר מכירים אותם. אתם וודאי יודעים איזה בנקים יקרים יותר.  שימו לב. כאשר קיבלתם הצעות מחיר מפקידי הבנק, לא מדובר בריביות הזולות ביותר שניתן להוציא מהבנק. תוכלו עוד להתמקח. מכיוון שפקיד הבנק רצה להשאיר את הבנק עם מרווח בטוח.
 4. כעת, שלבו את כל ההצעות שקיבלתם מכל הבנקים, הרכיבו תמהיל משכנתא מכל ההצעות. למשל, תוכלו לקחת הצעה של מסלול פריים מבנק דיסקונט עם מסלול קבוע של בנק מזרחי וכו'. כאשר תגשו לבנק לבקש תמהיל משכנתא כזה, תוכלו לומר, אבל קיבלתי הצעה מבנק מזרחי לריבית נמוכה יותר. ובמסלול שונה, קיבלתי הצעה מבנק הפועלים וכו וכו. דבר זה יעזור לכם מאוד במשא ומתן עם הבנקים.
 5. גשו לבנק עם התמהיל המבוקש. תתפלאו לגלות כי הפעם הבנקים יציעו לכם הצעות זולות יותר. אל תתפתו לסכם איתם מייד. עכשיו הריביות המוצעות הן הן האמיתיות. שימו לב לא להפסיד את תמהיל המשכנתא שלכם בשביל לקבל ריביות זולות יותר.
 6. עכשיו תוכלו לשלם עלות פתיחת תיק משכנתא. תשלום זה הוא חד פעמי. סכום של בין 1000 ל 2000 ש"ח.
 7. כאשר תדברו עם נציגי הבנק. אל תבזו את עצמכם. דברו כאדם אל רעהו. בצורה מכובדת. משא ומתן לא חייב ללכת בצעקות. הזהרו בלשונכם. כבדו את האדם העומד מולכם.
 8. היעזרו באומץ ובביטחון עצמי. כאשר תפנו לבנק, תדרשו להיות אמיצים ואסטרטיביים. תגידו את האמת שהבנק כאן ליד הציע לכם ריביות זולות ואם כן אתם פשוט תלכו אליהם. אל תתביישו.
 9. כמה ימים לפני שאתם רוצים לפתוח את התיק, פנוו לכל בנק קיים ושתפו בהצעה שקיבלתם. אם אחד הבנקים יחליט שהוא רוצה אתכם, הוא פשוט יציע לכם הצעה טובה יותר.

אז הבנתם נכון, משא ומתן עם הבנקים הוא תהליך בפני עצמו חוץ מהתהליך האמיתי של כל הבירוקרטיה הטכנית של הבנק. 

חוששים לעשות את כל זה בעצמכם? מחפשים מישהו שיעזור לכם? המפתח למשכנתאות יבנה כאן בשבילכם. אנו נעזור לבנות תמהיל משכנתא מותאם לכם באופן אישי. ננהל משא ומתן עם הבנקים למתן ריביות זולות ונעשה בשבילכם את כל העבודה. חייגו עכשיו והמומחים שלנו מייד מצרפים את התיק שלכם לסודות ההצלחה שלנו. כי אנחנו עובדים בשבילכם!