מה זה משכנתא גרייס? הכתבה הבאה תענה לכם על כל השאלות!

יצא לכם לשמוע על גרייס? מה זה בכלל? מה הבנקים מוכנים לתת לכם? לפעמים אנחנו מוצאים את עצמנו בבעיה, ואנחנו אפילו לא מודעים לכך שיש לה פתרון פשוט מאוד ונגיש. אז חבל שלא ידענו… משכנתא גרייס זו תקופת חסד במשכנתא אותה מציעה הבנק למקרים מסוימים.  אם אתם רוצים לדעת עוד, מוזמנים להמשיך כאן איתנו.

אז מה זה בכלל גרייס?

גרייס זו תקופת חסד אותה מציע הבנק ללווה משכנתא. אם נתקעתם בתקופה בה אתם לא יכולים לשלם את המשכנתא, הבנק מאפשר לכם לבצע גרייס, תקופת חופש מתשלומי המשכנתא. יש לכם אפשרות לעשות גרייס מלא או גרייס חלקי. 

גרייס מלא: בצורה כזו אתם לא משלמים את המשכנתא כלל למשך תקופה של עד שנתיים.

גרייס חלקי: כאן אתם משלמים רק את הריבית ואת הקרן, שהיא הנתח המשמעותי יותר בהחזר החודשי, אתם לא משלמים למשך תקופה של מקסימום שנתיים ימים.

הבנק הוא גמ"ח, הוא מוכן לעשות חסדים בחינם?

ממש לא. הבנק הוא עסק כלכלי לכל דבר. וכל פעולה טובה שהוא עושה היא למטרת רווח אישי בלבד. לכן, אם תקחו גרייס במשכנתא שלכם, תשלמו על כך ריביות יקרות מאוד. איך זה מתבצע בפועל? אם תקחו גרייס מלא, אמנם לא תשלמו במשך שנתיים על ריבית, אבל הריביות שלכם יקבלו ריבית נוספת. כך תשלמו לבנק ריבית כפולה על שנתיים אלו. לריבית זו קוראים ריבית דריבית.

מה קורה עם אורך תקופת ההלוואה אם במשך שנתיים לא משלמים?

המשכנתא שלכם תישאר בכל מקרה על לטווח של לא יותר מ 30 שנה. וגם אם המשכנתא שלכם היא רק ל 15 שנה, היא לא תוארך בגלל תקופת גרייס. מה כן ישתנה? הכסף אותו לא שילמתם במשך תקופת הגרייס יתחלק באופן שווה בין השנים הבאות. אבל אל תדאגו, לא מרגישים את זה באופן משמעותי במשכנתא. אלא אם כן נשאר לכם רק לשלם תקופה קצרה מאוד ואז ההחזר החודשי יקפוץ בצורה קיצונית. אבל אם אתם עומדים רק באמצע התקופה, לא תרגישו את ההבדלים..

מתי כדאי להשתמש באפשרות של גרייס?

אם אתם צריכים לשלם  בו זמנית שכירות ומשכנתא ואתם לא מצליחים לעמוד בכפילויות. תקופת גרייס נועדה בשבילכם. גם אם עכשיו בתקופה זו אתם עומדים בלחץ כלכלי מסוים שאמור לעבור בחודשים הקרובים, תוכלו להקפיא את המשכנתא עד שנתיים ולנשום קצת לרווחה.

זכרו!

גרייס אפשר לקחת לתקופה של עד שנתיים. לא תוכלו לקחת גרייס פעמיים. אם אתם עומדים בתחילת המשכנתא ממש, לא בטוח שכדאי לכם מיד לנצל את האפשרות הזו. כי היא חד פעמית. 

מעוניינים לקחת משכנתא זולה? לחוצים מהצעד הכלכלי המשמעותי הזה? אנחנו כאן כדי לעזור לכם. המומחים שלנו יקחו על עצמם את עול המשכנתא שלכם עד שלכם נשאר רק לחכות לחתום על המסמכים ולקבל את המפתח. 

בבקשה שריינו עבורי פגישת ייעוץ עם יועץ משכנתאות מנוסה מחברת המפתח למשכנתאות יבנה