מה חשוב לדעת לפני שבוחרים יועץ משכנתאות?

העולם שלנו מתקדם. בכל תחום. בכל נושא יש התקדמות אם גדולה ואם קטנה. בתחום של לקיחת יועצי משכנתאות בדרך לעסקת רכישת דירה לצורך מגורים, גם כן קיימת עלייה ניכרת. אבל זה "טקו-טקו" כמו שאומרים, כי יש עליה גם בכמות האנשים שבוחרים להתייעץ עם יועץ משכנתאות. יועץ המשכנתאות הוא בבחינת מתרגם. כי לבני האדם יש שפה אחת ולבנק יש שפה שונה לחלוטין. מי שלא מכיר את שפת הבנק עלול לחתום על דברים שאין לו מושג מה זה אומר בפועל ובלי להבין אילו השלכות יש לחתימה תמימה שלו. 

 

כאשר אנו אומרים שפת הבנק הכוונה היא לא רק למילים המוזרות והמשונות שמשתמשים בבנק (שגם זה תורה שלימה בפני עצמו), אלא גם למה שקורה בפועל. לא הכל זה מילים ישנם דברים רבים שבפרוטוקול אומרים אותם בצורה מסוימת אך בפועל עושים מה שעושים. לווה שמגיע לבנק בלי להיות מעודכן בכל מה שמעודכן יועץ משכנתאות מומחה, עלול לשלם על כך ביוקר, פשוטו כמשמעו.  

קודם כל חשוב להבין מהי משכנתא

משכנתא זו הלוואה הנלקחת כאשר יש נכס לשעבד תמורת כספי ההלוואה המועברים מהבנק ללווה. את המשכנתא ניתן להחזיר בפריסת תשלומים גדולה מאוד של עד 30 שנים. הלוואה זו מורכבת מסכום הקרן, הכסף אותו לוויתם מהבנק, ומריביות, התשלום שלכם לבנק על השירות שהוא נותן לכם. מי שלוקח משכנתא בלי עזרה של יועץ משכנתאות עלול למצוא את עצמו משלם ריביות גבוהות מסכום הקרן. ישנן דרכים רבות איך להוזיל את המשכנתא. 

ההוזלה מתחילה בתמהיל משכנתא נכון

כאשר מודעים למסלולים היקרים ולמעלות מול הסיכונים, יש אפשרות ליצור תמהיל משכנתא שיהיה כמו "מסחטה", שבחוכמתו של יוצר התמהיל, יועץ המשכנתאות הוא הצליח להביא לכך שהריביות תהיינה זולות. זה בידיים שלנו. 

הוזלה ממשיכה במקח וממכר

לאחר שהבנק מאשר את המשכנתא, יש מקום להגיש את אותה בקשה לבנק מתחרה לנסות לעשות ביניהם תחרות עליכם כך שאחד מהם יוריד את הריביות, ואתם תצאו מורווחים מכל העסק הזה. ההתמקחות היא ממש כמו בשוק רגיל רק שיש צורך לדעת מול מי להתמקח כי כאן אתם לא רואים את מי שרוצה שתקנו אצלו.

חשוב להבין שכאשר אנחנו מזכירים שוב ושוב את חשיבות ההתייעצות עם יועץ משכנתאות, הכוונה היא ליועץ משכנתאות פרטי ולא ליועץ משכנתאות בנקאי שמחכה לכם בבנק. 

נעשה סדר, מי משלם ליועץ משכנתאות בנקאי? הבנק. מי משלם ליועץ משכנתאות פרטי? אתם. פה בדיוק הנקודה. יועץ משכנתאות מטעם הבנק עובד על מנת לשרת את האינטרסים של הבנק. ועל כל משכנתא יקרה ללקוח ושווה לבנק הוא מקבל תוספת במשכורת שלו. כי הבנק מרוויח ממשכנתאות יקרות של לקוחות. אבל יועץ משכנתאות פרטי שמכיר את מה שיועץ משכנתאות בנקאי מכיר, עושה את כל מה שהוא יכול על מנת להוזיל לכם במשכנתא. יועץ משכנתאות פרטי בונה את שמו הטוב על ידי תיקי לקוחות שהוציא תחת ידו עם החיסכון הגדול ביותר. על חשיבות התנהלות כלכלית נבונה והדרכים להגיע להכנסה חודשית מכובדת אתם מוזמנים להיכנס לאתר כלכלת המשפחה: familyeconomics.co.il

מה תפקידו של יועץ משכנתאות? 

 • יועץ משכנתאות מסדר את כל פרטי הלוקח ומוציא לו אישור עקרוני.

   

 • יצירת תמהיל משכנתא.

   

 • משא ומתן על הריביות מול הבנק בו אתם עומדים לקחת משכנתא.

   

 • בדיקת כדאיות כלכלית.

   

 • ייעוץ בכל תחום אחר שיעזור לכם להגיע למשכנתא יותר אידיאלית. כמו הגדלת הכנסה או איך לחסוך על מנת להגיע להכנסה חודשית פנויה מספיק.

   

 • אם יש לכם הלוואות נוספות, יועץ המשכנתאות יראה איך להוזיל לכם אותן על ידי איחוד הלוואות או כל פעולה אחרת שתעזור לכם להגיע לחיסכון מקסימלי.

   

 • יועץ המשכנתאות ייתן לכם יד בכל התהליכים עד לקבלת המשכנתא. יעזור לכם בכל מה שצריך, אישורים, מסמכים, עניינים…

   

 • מציאת ביטוחים מותאמים למשכנתא.

   

אתם מוזמנים לשאול את מי שכבר עשו לו משכנתא בבנק, ונזכר אחרי שנים לבוא למחזר אותה, כמה עוגמת נפש היתה לו מכל הסיפור הזה. הריביות היקרות הן הדגש העיקרי של כל ההפסד, אבל זה לא הכל. יועץ המשכנתאות הבנקאי ניצל אותם עם משכנתא שלא נגמרת ועם מסלולים שלא ניתן לפרוע אותם מוקדם  אלא אם כן משלמים על כך עשרות אלפי שקלים דרך עמלות הפירעון המוקדם. 

רוצים לחסוך מעצמכם עוגמת נפש מיותרת? 

מוזמנים להכיר את המפתח למשכנתאות יבנה. אנו במפתח למשכנתאות יבנה נשמח להכיר לכם את המשכנתא מהצד היפה שלה. אצלינו אין פשרות על מחיר, טיב ונוחות. כי אצלינו זה אפשרי. 

בואו להכיר את החברה המדהימה ביותר שקיימת היום בשוק יועצי המשכנתאות בישראל.