צריכים הלוואה והבנק לא מאשר לכם? משכנתא הפוכה היא פתרון מומלץ?

יצא לכם לשמוע על משכנתא הפוכה? רוצים לקחת הלוואת משכנתא והבנק טוען שאתם מבוגרים מדי? משכנתא הפוכה יכולה לתת לכם מענה. 

האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה? למי היא מתאימה? כמה ריבית משלמים עליה? כל אחד יכול? כל התשובות לשאלות שלכם בפוסט שלפניכם! 

קדימה!

משכנתא הפוכה!

משכנתא הפוכה זוהי משכנתא המיועדת לבני הגיל השלישי, גיל הזהב אשר רוצים לקבל הלוואה והבנק לא מאשר להם לקחת משכנתא. התנאי לקבלת משכנתא הפוכה הוא דירה משלכם השווה מעל מיליון ש"ח ואתם מוכנים לשעבד אותה לבנק עד שהחוב יפרע. הבנק לא דורש מכם להחזיר את הכסף מדי חודש ולכן אין צורך שתהיה לכם הכנסה גבוה. בכל מקרה את המשכנתא אתם יכולים לשלם אחרי מאה ועשרים על ידי מכירת הנכס.

מי מאפשר לקבל משכנתא הפוכה?

חברות כלל ביטוח, הראל, איילון, הפניקס, בית ההשקעות IBI ובנקים מזרחי טפחות והבינלאומי.

האם כדאי לקחת משכנתא הפוכה?

אי אפשר לומר שכדאי. ממש לא. משכנתא הפוכה זוהי משכנתא יקרה מאוד. הריביות שלה גבוהות הרבה יותר מהרגיל, כמעט כפול שתיים. אם ממוצע הרביות הוא 3.5% במשכנתא הפוכה הממוצע הוא 5% ויותר! זה אומר שעל כל שקל משלמים שקל וחצי. ובכסף גדול, על כל מאה אלף ש"ח משלמים מאה חמישים אלף! זה הרבה מאוד. אבל אל תשכחו שאת הכסף לא משלמים מיד. לכן, הוא צובר ריבית דריבית והופך לסכום גדול עוד יותר. 

מצד שני, אם אתם צריכים את הכסף ואין לכם שום אפשרות אחרת, זוהי דרך קלה ונוחה להלוות כסף בלי לחץ.

לצורך אילו מטרות אנשים לוקחים משכנתא הפוכה?

קודם כל, רוב האנשים היום חיים גם אחרי הפנסיה, כך שאם אין להם כסף בצד, מנין יחיו? אבל יותר מזה, אם האדם כבר מבוגר וצריך ליווי צמוד איך הוא ישלם את השירות היקר הזה? כמו כן, תרופות יקרות הן מצרך לא נדיר אצל מבוגרים. ימי ישלם אותן? לפעמים יש להורים מבוגרים ילדים אמידים שיכולים לעזור להם. אבל להורים לא נעים להיעזר. כל אחד רוצה להיות בעמדת הנותן והמעניק. לכן, אם יש להם אפשרות לכך, למה לא?

תתרגשו לשמוע, ישנם הורים מבוגרים שמרחמים על הילד שלהם ורוצים לעזור לו כלכלית. לשם כך הם מוכנים למכור את הבית שלהם, הבנס היקר שלהם, ולתת לילד שלהם את העזרה הנדרשת.

כמה אנשים בתכל'ס לוקחים משכנתא הפוכה?

קרוב ל 15% מאזרחי המדינה לוקחים משכנתא הפוכה. 

הזהרו!

אל תקחו משכנתא הפוכה בפזיזות. לפני שאתם חותמים על משכנתא הפוכה, אתם חייבים להתייעץ עם יועץ משכנתאות מנוסה. אחרת, אתם עלולים לשלם מחיר יקר מדי.

רוצים למצוא משהו שיעזור לכם עם המשכנתא? מצאתם! 

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתאות מנוסה.