רוצים לפתוח חשבון בנק בפעם הראשונה?

אם אתם עדיין צעירים, אתם כנראה עדיין לא מספיק מתמצאים בתחום הבנקים. ואם אתם כבר רוצים לפתוח חשבון בנק, זה הזמן להתחיל ללמוד את הנושא לעומק ולדעת איך וכיצד לגשת לפתיחת חשבון הבנק בצורה נכונה.

חוסכים כסף!

גם אם אתם עדיין לא בגיל בו אתם קונים ודואגים לעצמכם לפרטים האישיים שלכם, תתחילו לחסוך כסף. אל תזלזלו בשקל. פרוטה לפרוטה מצטרפת ואתם עוד תמצאו את עצמכם עם סכום כסף משמעותי. אם רק תשימו כסף בצד. כל מתנה שאתם מקבלים, דמי חנוכה, מתנת חג, כסף ליומולדת וכו', אל תרוצו לקנות עם זה ממתקים. שימו את הכסף בקופת חיסכון. זה לא אומר שאתם לא יכולים לפרגן לעצמכם פינוקים מדי פעם, אבל לא כדאי לבזבז את הכסף רק בגלל שאין לכם עדיין מטרה ספציפית.

אפשר לפתוח חשבון בנק מגיל 18?

ממש לא. אם עד היום חשבתם לפי תומכם שרק מגיל 18 תוכלו לפתוח חשבון בנק, אז תדעו שממש לא. גם אם אתם בני 16 תוכלו לפתוח חשבון לבד. ואם אתם בני 14 וההורים שלכם מאשרים, אתם גם רשאיים לפתוח חשבון בנק פרטי משלכם.

איך תבחרו בבנק המתאים?

אם אתם אכן צעירים, כנראה שלא הספקתם לעבור יותר מדי דברים פיננסיים בחיים שלכם. לכן, אין סיבה שהבנקים לא יתנו לכם תנאים טובים והנחות מעמלות. לכאורה כל הבנקים יציעו לכם אפשרויות דומות ממש וכמעט זהות. כך שבאמת לא כל כך משנה באיזה בנק תבחרו. כמובן שכדאי לשים לב שאתם אכן מקבלים את כל ההטבות המקובלות ואתם לא מפספסים שום הנחה.

אבל!

יהיו בנקים שכן יתנו לכם הטבות נוספות ובונוסים חיצוניים כמו זכות קניה בחנות, כרטיס למופע וכו' כדי למשוך אתכם להגיע דווקא אליהם. זכותכם להשתכנע. אבל שימו לב לוודא שאתם עדיין מקבלים את ההנחות הרגילות. בדקו שלא פיתו אתכם על שטויות כשאת הדברים היקרים אתם נדרשים לשלם.

איך תבחרו כרטיס אשראי?

ישנם 4 סוגים של כרטיסי אשראי. תוכלו לבחור באפשרות המתאימה לכם.

  1. כרטיס אשרא רגיל: מדובר בכרטיס אשראי בו מדי חודש בתאריך מסוים יורד לכם סכום הכסף בו השתמשתם. התפקיד שלכם הוא לבחור בתאריך שנוח לכם.
  2. דביט: כרטיס זה כל פעולת חיוב יורדת באופן מידי בצורה אוטומטית.  לא תוכלו להשתמש בכרטיס אם אין לכם כסף בפנים.
  3. כרטיס מוגבל: בכרטיס זה נקבע סכום כסף מראש. אתם יכולים להשתמש מדי חודש בסכום הכסף הזה. כאשר תגיעו למכסה החודשית אין לכם כבר אפשרות החודש הזה להוציא ממנו כסף. תצטרכו להמתין לחודש הבא.
  4. כרטיס משיכה: בכרטיס זה תשתמשו כדי למשוך מזומנים. אין לכם אפשרות לקנות איתו מוצר או לשלם איתו עבור פעולה כלשהי.

שימו לב!

אם אתם בגיל 14 תוכלו לקבל את 2 הכרטיסים האחרונים. מהרגע בו ימלאו לכם 16 שנים תוכלו גם לקבל את הכרטיסים הראשונים.

מחפשים מידע נוסף?