רוצים לקבל את המשכנתא החסכונית והזולה ביותר?

מתכוננים לקראת לקיחת משכנתא? מעוניינים לדעת שהמשכנתא שלכם היא המשתלמת ביותר?  הפוסט הבא יעזור לכם להתכונן לקראת המשכנתא כמו שצריך. כן, יש צורך להתכונן ולהיערך לכך מראש. לא כדאי לגשת לצעד משמעותי וחשוב כל כך בלי רקע וידע רחב בנושא.

לפני הכל אתם צריכים לדעת כי כדי לקבל משכנתא חסכונית, אתם צריכים להיות בעלי יכולות כלכליות ומצב פיננסי מעולה. כך הבנק יאשר לכם לקחת משכנתא ויתן לכם תנאים טובים.

איך תתכוננו למשכנתא שלכם, כך שתהיה זולה?

קודם כל, דאגו לעו"ש תקין. 

למה זה כל כך חשוב? כל הבנקים בישראל נגישים למאגר נתוני האשראי של כל אזרח ואזרח. לכן, אתם מוכרחים לדאוג לכך שהעבר הבנקאי שלכם בסדר. שמעולם לא חזרו לכם צ'קים, שלא חרגתם בהחזרים ובהלוואות. ואתם באופן כללי לקוחות טובים בבנק.

מה שקורה, הבנקים מדרגים כל לקוח ולקוח בדרגות סיכון שונות. ככל שלקוח עומד בדרגת סיכון נמוכה יותר, הוא יקבל תנאים טובים יותר וריביות אטרקטיביות. לקוח שעברו הבנקאי חלק, ידורג בדרגת סיכון נמוכה. ככל שההתנהלות הפיננסית שלו מסובכת יותר ופחות תקינה, הדירוג שלו יהיה במקום גבוה ומסוכן יותר. לכן, התפקיד שלכם הוא לדאוג לכך שאתם תהיו מסומנים כלקוחות טובים. כך הבנק ירצה לתת לכם תנאים טובים. זו נקודה משמעותית מאוד. מכיוון שאם המצב הבנקאי שלכם בעבר היה חריג, הבנק לא יאשר לכם בכלל לקבל משכנתא. הוא חושש מלקוחות מסובכים.

צברו הון עצמי.

זה הזמן להגדיל את ההון העצמי שקיים ברשותכם. אל תסתפקו במה שיש לכם. ככל שהסכום יגדל, רק תרוויחו יותר. למה? מכיון שהבנק מחלק את גובה ההון העצמי לשלושה חלקים.  

מי שרוצה ללוות מהבנק עד 45% מימון, הבנק יתן לו ריביות זולות מאוד למשכנתא שלו.

מי שלווה מהבנק 45%-60% מימון, הבנק יתן לו ריביות בינוניות עבור המשכנתא שלו.

מי שהמשכנתא שלו היא על 60%-75%, זאת אומרת שהוא לוקח את המקסימום שניתן, הריביות והתנאים שהוא יקבל יהיו פחות טובים. 

לכן, אם יש לכם אפשרות לעשות מאמצים נוספים ולעלות דרגה בהון העצמי, כדאי לכם לעשות את זה. רק תרוויחו.

התמקחו עם הבנק!

שביל זה לא מספיק לקרוא את השורות הבאות, צריך כאן לדעת להתמקח ולהכיר את התנהלות הבנקים וחוקיהם. כאן כדי להיעזר באיש מקצוע, ביועץ משכנתאות מנוסה שיודע להוציא מהבנק את התנאים הטובים וריביות זולות.

למה זה כל כך חשוב? אתם יודעים איך הבנק מתנהל? הבנק הוא מעין חנות לממכר כסף. לפקיד הבנק יש מטרה אחת, למכור לכם את כספי ההלוואה בכמה שיותר כסף. הוא גם מקבל על כך בונוסים. ככל שאתם מכירים יותר את חוקי הבנקים, תדעו מה מגיע לכם ואת מה אתם יכולים לדרוש ובצדק.

בניית תמהיל משכנתא!

כאן אתם צריכים להתחיל ללמוד את המסלולים השונים. כאשר תרצו לקחת משכנתא, תדרשו לבנות תמהיל משכנתא. יועץ משכנתאות מקצועי יוכל לעזור לכם לבנות תמהיל משכנתא המותאם לצרכים שלכם ומורכב לפי הריביות הזולות יותר.

אם אתם רוצים למצוא את עצמכם עם משכנתא חסכונית, זה המקום לפנות לאיש מקצוע שיקח על עצמו את כל עול תהליך לקיחת המשכנתא מתחילתה ועד סופה. כך תוכלו לישון רגועים כאשר אתם יודעים שעשיתם את שלכם הכי שאפשר.

אני רוצה לפגוש יועץ משכנתאות מחברת המפתח למשכנתאות יבנה