רוצים לקנות דירה להשקעה? מס רכישה עומד להתייקר!

תכננתם לרכוש דירה להשקעה? כדאי לכם לעשות את זה מהר. ייתכן שעוד כמה ימים, כבר תצטרכו לשלם למדינה מס רכישה גבוה על כך. 

מה קורה בממשלה החדשה?

הספקתם לערוך היכרות עם הממשלה החדשה? אם לא, נסביר לכם בקצרה את הלך הרוח. חושבים על רעיון חדש שיקרה בממשלה, מעלים אותו ותוך כמה ימים או אפילו שעות הוא פשוט יוצא לפועל. מקסימום מתחרטים, אז אפשר גם לשנות במהירות. מה שקורה, שהנושא שעומד כרגע על הפרק הוא, מצוקת הדיור בארץ. מדובר בבעיה חמורה שרק מחמירה עם הזמן. ככל שבונים יותר מבנים חדשים, האוכלוסיה במקביל גדלה ומתפתחת והביקוש לדירות ממשיך להתעצם. המדינה כרגע במגמה לעשות ככל יכולתה כדי שמחירי הדירות ירדו. וכדי שהמחירים ירדו יש צורך להוריד בביקוש.

החוק החדש יכנס במהרה, מס רכישה לדירות להשקעה!

כדי להוריד את הביקוש לדירות ולהוזיל את המחירים, המדינה רוצה להעלות את מס הרכישה. ואם כבר, אז כבר, היא תעלה את המחיר לתעריף גבוה מאוד. במקום 5% אם הדירה שלכם היא להשקעה תשלמו עליה לא פחות ולא יותר 8%!

מה שקרה לכם עכשיו, חוסר האמון וההלם הגדול, יגרום, לדעת המדינה, לרב המשקיעים לסגת מהשקעות שלא מספיק רווחיותך עבורכם. זה לא אומר שאנשים יפסיקו להשקיע, כי זה לעולם לא יקרה. אבל זה כן יעשה משהו. זה כן יעצור את ההשתלטות על הדירות.

בעלי קרקע? הארנונה מתייקרת!

מי לא אוהב לשלם ארנונה? כולנו… כל אחד מחפש לעשות לעצמו הנחות בארנונה. כל אחד מחפש לשלם פחות למדינה. וכאן רוצים שתשלמו יותר. מה שקורה במסחר הקרקעות, אנשים קונים קרקעות ולא מוכרים אותן. הם מעדיפים להמתין עד שתהיה עליית מחירים משמעותית ואז הם ירוויחו על הקרקע את המחיר הטוב. אבל, המדינה רוצה לעשות סוף לדבר. היא מתכננת לדרוש מבעלי הקרקעות סכום גבוה על הארנונה של הקרקע אותה הם מחזיקים בבעלותם. כך כל משקיע יחשוב פעמיים או שלוש לפני שהוא מחליט לחכות. בדרך כלל הוא יגיע למסקנה ששווה לו יותר להתפטר מן הקרקע ומהארנונה היקרה גם יחד.

מביאים את התמ"אות לפריפריות!

כנראה שלא יצא לכם לראות פרויקטים של תמ"א במקומות נידחים. אולי התפלאתם ואולי אתם דווקא כן מבינים את הראש של הקבלנים. הקבלן ממילא לא משלם על הקרקע, אז למה שלא ישקיע במקום שערך הדירות גבוה יותר? מי רוצה להשקיע במקום נידח, לעבוד עבודה זהה ולקבל פחות כסף?!

מה עושים במדינה? רוצים לעודד את הקבלנים כן להשקיע בפריפריות. המדינה רוצה שאנשים יקנו דירות בפריפריות במחירים זולים יותר.

מעוניינים לקנות דירה עם תנאים טובים? מחפשים דרך לקחת משכנתא בצורה אחראית שלא תעשוק אתכם כלכלית? אנו במפתח למשכנתאות יבנה כאן בשבילכם.

אני מעוניין לפגוש יועץ משכנתאות מחברת המפתח למשכנתאות יבנה שיעזור לי עם המשכנתא שלי.