משכנתא למשפרי דיור ביבנה

רוצים לשפר דיור? מרגישים שהדירה קטנה עליכם ואתם לא יודעים איך עושים את זה? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אצלינו תקבלו את כל המידע שחשוב שתדעו לפני שאתם משפרים דיור.

כמשפרי דיור, אתם עלולים למצוא את עצמכם נתקלים בכמה בעיות בתקופה שבין רכישת הדירה החדשה לבין מכירת הדירה הקודמת. בואו לגלות את הפתרונות לבעיות.

בעיה ראשונה:

קניתם את הדירה החדשה, ועדיין לא מכרתם את הדירה הישנה. יש לכם כעת שתי דירות משלכם. על הדירה השנייה תחויבו במס רכישה.

בעיה שנייה:

כל עוד לא מכרתם את הדירה הראשונה, מאיפה יהיה לכם הון עצמי לקבלת המשכנתא החדשה? 

בעיה שלישית:

הבעיה מכפילה את עצמה, במקרה שיש לכם משכנתא על הבית הקודם וכעת גם משכנתא חדשה יש לכם שתי משכנתאות,  אז מה עושים?

כאן יש כמה פתרונות:

הפתרון לבעיה הראשונה הוא ההקלות מטעם המדינה. המדינה נותנת פסק זמן של שנתיים למכירת הנכס, מבלי לשלם מס רכישה. לצורך כך תצטרכו לחתום על הצהרת התחייבות למכירת הדירה תוך שנתיים.

הפתרון לבעיה השנייה והשלישית היא הלוואת בלון/ גרייס המאפשרת להתחיל לשלם את תשלומי המשכנתא לאחר שנכנסים כספי הדירה הנמכרת.

מהי הלוואת בלון?

הלוואה זו מכונה גם הלוואת בוליט והלוואת גישור. את ההלוואה מחזירים בפעימה אחת ובתאריך שסוכם מראש. ישנם שני מסלולי בלון, בלון חלקי ובלון מלא. בלון חלקי הוא דחיית תשלום הקרן אך תשלום הריבית משולם מידי חודש בחודשו. לעומת זאת, בלון מלא הוא הקפאה מלאה של ההלוואה ורק בזמן הפירעון הקרן והריבית נפרעות.

כדאי להימנע מהלוואה זו ככל הניתן בשל הריביות היקרות במיוחד. אך שימו לב: בעזרת יועץ משכנתאות מומחה תוכלו ליהנות גם במסלול זה ממחירי ריביות זולים יותר.

בהלוואה זו פתרנו את הבעיה השנייה שהיא מימון ההון העצמי, וכעת נשארנו עם הבעיה השלישית שהיא המשכנתא הכפולה, יש פתרון גם לזה? 

1. הלוואת גרייס:

הלוואת גרייס היא הפתרון למשכנתא כפולה. מהי הלוואת גרייס? באנגלית, גרייס פרושו חסד. הבנק נותן אפשרות לדחות את תחילת מועד התשלום. דחייה זו יכולה לעזור לכם מאוד. כך שלא תאלצו לשלם שתי משכנתאות בו זמנית. אלא רק לאחר קבלת התשלום על הדירה הקודמת תתחילו לשלם את המשכנתא החדשה. 

שימו לב: גם כאן יש ריביות כמובן. אבל הן לא באפקט ריבית דריבית. הריביות כאן הן זולות יותר מגובה הריביות בהלוואת בלון.

2. גרירת משכנתא:

גרירת משכנתא היא הפתרון למשכנתא כפולה. גרירת משכנתא כשמה היא, המשכנתא על הנכס הקודם בתנאיה הקודמים נגררת לנכס הבא. גם בתהליך גרירת משכנתא ישנה בירוקרטיה רבה. תצטרכו שוב להביא טפסים רבים כמו אישור עקרוני, שמאות, חידוש הביטוח וכו'. לכן, בדקו היטב האם שווה לכם לגרור את המשכנתא או שמיחזור משכנתא יהיה לכם ריווחי יותר. ייתכן שקיבלתם משכנתא מצוינת עם ריביות משכנתא נמוכות ולכם, גרירת המשכנתא תהיה מוצלחת. וייתכן ההפך… 

מרגישים מבולבלים? ההחלטה קשה עליכם? אנו בחברת המפתח למשכנתאות יבנה כאן בכדי לעזור לכם להגיע אל הדירה שלכם בנוחות ובקלות. בעזרת הידע הרחב והניסיון שלנו, נסייע לכם לבחור את הטוב ביותר בשבילכם ונצעד איתכם יד ביד לאורך כל הדרך. כי לכם מגיע את הטוב ביותר!